محیط زیست به کمک مالی هم نیاز دارد!

ساخت وبلاگ
چکیده : با شادباش نوروز به همه‌ی انسان‌هایی که در سپهر فرهنگ فارسی می‌زیند، آرزو داریم که سال 1397 برای طبیع... با عنوان : محیط زیست به کمک مالی هم نیاز دارد! بخوانید :

با شادباش نوروز به همه‌ی انسان‌هایی که در سپهر فرهنگ فارسی می‌زیند، آرزو داریم که سال 1397 برای طبیعت سالی بهتر از پیش باشد.

 

نوشتن از معضل‌های محیط زیستی، دیدبانی، افشاگری، اجرای برنامه‌های پاک سازی، کمک به حیات وحش، و مانند این‌ها... البته که بخش‌های مهمی از کنش محیط زیستی است، اما کمک مالی برای حفظ محیط زیست شاید از برجسته‌ترین نشانه‌های تعلق خاطر به محیط زیست باشد...!

گنجه‌ی پشتیبان زیستبوم، می‌کوشد با جذب کمک‌های مالی و هزینه‌کرد آن در کمک به حافظان طبیعت، برنامه‌های حمایت از حیات وحش، و مانند آن گام‌هایی در جهت حفظ میراث‌های ارزشمند طبیعی بردارد (برای آشنایی با کارنامه‌ی گنجه، بنگرید به یادداشت پیشین).

 

در آغاز سالِ نو، به فکر آزاد کردن یک محیط‌بانِ محکوم به قصاص باشیم...

یکی از محیط‌بانان منطقه‌ی قیر و کارزین استان فارس به نام وطن نوروزی که در پی درگیر شدن با یک شکارچی به نام محمود بهزادی ناخواسته باعث کشته شدن او شده و محکوم به قصاص است، از حدود چهار سالِ پیش در زندان به سر می‌برد. از چند ماهِ پیش شماری از ریش سفیدان منطقه و بهمن ایزدی مدیرعامل «گنجه‌ی پشتیبان زیستبوم» در تلاش بوده‌اند که رضایت خانواده‌ی بهزادی را برای گذشت از قصاص جلب کنند که خوشبختانه این کوشش تا حد زیادی با موفقیت همراه بوده است.

برای جلب رضایت، هفتصد و پنجاه میلیون تومان پول لازم است که مبلغ دویست و ده میلیون تومان آن از طریق سازمان حفاظت محیط زیست تأمین شده است. مابقیِ مبلغ باید از طریق کمک های مردمی فراهم گردد. گنجه‌ی پشتیبان زیستبوم که نهادی برای نیکوکاری محیط زیستی است، دوستدارانِ طبیعتِ کشور را به کمک مالی فرا می‌خواند.

 

* می‌توانید بخشی از عیدی‌هایی را که می‌دهید یا می‌گیرید، به این امر اختصاص دهید.

*در دیدار با دوستان و آشنایان، موضوع را مطرح کنید و آنان را به همیاری در این زمینه فرا بخوانید.

 *با شرکت‌ها و مؤسسه‌ها تماس بگیرید و از آنان، در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، کمک بخواهید.

* چهره‌های سرشناس هنری و فرهنگی را به این پویش دعوت کنید.

 

حساب 47000591899606

نزد بانک پارسیان، شعبه‌ی بیمارستان پارسیان

شبا:  IR 16 - 0540 – 1070 – 4700 – 0591 – 8996 – 06

کارت: 6341 – 1185 – 0612 – 6221

به نام گنجه‌ی پشتیبان زیستبوم

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم فروردین ۱۳۹۷ساعت 0:41&nbsp توسط گنجه  | 

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 20 فروردين 1397 ساعت: 18:36