نذری برای طبیعت، و کمک به حیات وحش

ساخت وبلاگ
چکیده : هدف گنجه‌ی پشتیبان زیست‌بوم، کمک مادی به طبیعت و طبیعت‌یاران (محافظان و کنشگران محیط زیست) است. نظر ... با عنوان : نذری برای طبیعت، و کمک به حیات وحش بخوانید :

هدف گنجه‌ی پشتیبان زیست‌بوم، کمک مادی به طبیعت و طبیعت‌یاران (محافظان و کنشگران محیط زیست) است. نظر ما این بوده است که بخش همگانی (غیردولتی) جامعه این توان را دارد که در بخش‌هایی، کم و کسری فعالیت سازمان‌های دولتیِ مسوول حفظ طبیعت را جبران کند. این تفکر، ریشه در فعالیت‌های چندین ساله‌ی کنشگران محیط زیست، با عنوان «کمک به حیات وحش» و مانند این‌ها دارد که نمونه‌های باسابقه‌تر آن، حمایت از قوهای مهاجر آبگیرهای سرخرود و فریدونکنار است.

جای خوشوقتی است که امسال، در هفته‌های نزدیک به عزاداری محرم، موضوع نذری برای طبیعت از سوی شماری از کنشگران محیط زیست (به‌ویژه، حسین عبیری گلپایگانی) مطرح شد و گسترش خوبی در سطح جامعه یافت. روزنامه‌ی همشهری 3/8/95 در صفحه‌ی یک و هفت به این موضوع پرداخته و از قول احمد بحری، محیط‌بان فعال در این زمینه، اشاره داشته که «گنجه‌ی پشتیبان زیست‌بوم... فضایی را فراهم کرد تا خیّرین، به محیط زیست به عنوان یکی از مولفه‌های کار خیر نگاه کنند».

نیازی به گفتن نیست که حمایت از حیات وحش باید به گونه‌ای باشد که جانوران را به انسان وابسته نکند و موجب تغییر رفتارهای طبیعی آن‌ها نشود. کارشناسان و فعالان این عرصه را به پژوهش در این زمینه و تبادل تجربه دعوت می‌کنیم.

 

گنجه، برای اجرای برنامه‌های پیشِ رو (از جمله: حمایت از پرندگان مهاجر هورالعظیم، و همچنین برنامه‌ی کاشت نهال اورس در کوه‌های طالقان) نیازمند کمک‌های مالی شما است.

حساب بانکی گنجه

شماره‌ی حساب: 7- 2092253- 800 بانک پارسیان، شعبه‌ی بیمارستان پارسیان (تهران- کد: 1070)

به نام محمدحسین ایزدی، عباس محمدی، عباس ثابتیان

کارت عابر بانک: 2269 – 0482 – 0611 - 6221

شماره‌ی شبا: 07 – 2530 – 2092 – 8000- - 1070 – 0540 – IR-33

 

...
نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 5 آبان 1395 ساعت: 18:18